Ferodo [FDB2042XRAC]

Jarrupalat FERODO Racing: BMW, Yamaha, Aprilia, Husqvarna, KTM

Vie hiiri kuvan päälle suurentaaksesi kuvaa

Lisää kuvia

Ferodo [FDB2042XRAC]

Jarrupalat FERODO Racing: BMW, Yamaha, Aprilia, Husqvarna, KTM

Ferodo
FERODO RACING on tarkoitettu katupyöriin, kisakäyttöön takana sekä off-road käyttöön. Erinomainen vastustuskyky korkealle lämpötilalle. Erittäin korkea kitkakerroin (µ) Mitat: 75.2 x... Lue lisää
Kuvaus

Tuotetiedot

FERODO RACING on tarkoitettu katupyöriin, kisakäyttöön takana sekä off-road käyttöön.

Erinomainen vastustuskyky korkealle lämpötilalle.
Erittäin korkea kitkakerroin (µ)

Mitat: 75.2 x 55.2 x 9.6mm

On testattu myös jarrupalan 107670836/507032615 korvaajana.
2018 SKI-DOO MXZ 600RS

Vastaavuus:
BRAKING 784
BREMBO 07BB19
BREMBO 07HO47
BRENTA 3093
BRENTA 4093
CL BRAKES 2539
EBC FA244
GALFER FD176
GOLD FREN 141
LUCAS/TRW MCB683
NEWFREN FD0221
SBS 706
VESRAH VD-26

OEM numerot:
Aprilia 8133614
Aprilia 8113720
Aprilia 8113754
Benelli R300000126000
Brembo 07.6708.22
Cagiva 800095542
Cagiva 8000 B1593
Ducati 61340611A
Ducati 61340211B
Ducati 613400201A
Ducati 61340411A
Ducati 61340201A
KTM 58713030000
KTM 58413130000
Moto Guzzi 326546100
Moto Guzzi 1654630
Moto Guzzi 16546300
Suzuki 5910003860
Yamaha 1D2 W0045 00

Varmista jarrupalan sopivuus:
https://ecat.ferodoracing.com/code/motorcycle/brake-pads-and-shoes#search


Sopivuus eteen:
APRILIA RS 250 1998 >
APRILIA PEGASO 650 STRADA 2004 >
APRILIA SMV 750 Dorsoduro FACTORY 2010 >
APRILIA RST FUTURA 1000 2001 >
APRILIA RSV 1000 MILLE 1997 > 2000
APRILIA RSV 1000 TUONO 2004 >
APRILIA RSV 1000 MILLE R / SP 2000 > 2000
APRILIA SL 1000 FALCO 2000 >
APRILIA TUONO V4 R 2011 > 2012
APRILIA TUONO V4 R APRC 2011 > 2013
APRILIA DORSODURO 1200 / ABS / ATC 2011 >
BENELLI 666125 1998 >
BENELLI LEONCINO 500 2016 >
BENELLI TRK 502 2016 >
BENELLI 2 UE 750 2009 > 2010
BENELLI TNT 899 2007 >
BENELLI TNT 899 S 2007 > 2011
BENELLI TRE-K 899 2007 > 2014
BENELLI 900 TORNADO 2000 >
BENELLI TNT 1130 Cafe Racer 2005 > 2005
BENELLI TNT 1130 Titanium 2005 > 2005
MAKE MODEL START END
BENELLI TRE-K 1130 2006 >
BENELLI TRE-K 1130 Amazonas 2007 >
BIMOTA SB8K Gobert (Suzuki Engine) (996cc) 2006 >
BIMOTA SB 8 1000 R 1998 >
BMW G 650 X Moto 2008 >
BMW F800 GT 2013 >
BMW F800 S / ST / R 2007 >
BMW R nineT Scrambler 2016 >
BMW R nineT Pure 2017 >
BMW R nineT Racer 2017 >
BMW R NineT Urban G/S 2017 >
CAGIVA RAPTOR 650 / 650 i.e. 2001 >
CAGIVA V RAPTOR 650 2001 >
CAGIVA RAPTOR 1000 2000 >
CAGIVA RAPTOR V 1000 2001 >
CAGIVA RAPTOR XTRA 1000 2003 >
DUCATI 400 MONSTER (JAPAN) 2000 >
DUCATI M 600 MONSTER 2000 > 2000
DUCATI M 600 MONSTER 2001 > 2002
DUCATI M 620 MONSTER 2002 > 2003
DUCATI M 620 MONSTER DARK (single/twin disc) 2003 >
DUCATI MULTISTRADA 620 DARK (single disc) 2005 > 2006
DUCATI SPORT 620 2003 >
DUCATI MONSTER 696 2008 > 2013
DUCATI 748 BIPOSTO 1998 >
DUCATI 748 RACING CLIENTI 1998 >
DUCATI 748 SPS 1998 >
DUCATI 750 SUPERSPORT 1998 > 2002
DUCATI 750 SPORT 2001 > 2002
DUCATI M 750 MONSTER 2000 > 2000
DUCATI M 750 MONSTER 2001 > 2002
DUCATI HYPERMOTARD 796 2010 >
DUCATI MONSTER 796 (ABS Std) 2011 > 2013
DUCATI 800 SUPERSPORT 2003 >
DUCATI MONSTER 800 2003 > 2006
DUCATI 848 2008 >
DUCATI Streetfighter 848 2014 >
DUCATI FE 900 SUPERSPORT 1998 >
DUCATI M 900 MONSTER I.E. 2000 >
DUCATI M 900 MONSTER 2001 >
DUCATI 916 SUPERSPORT 4 1998 >
DUCATI 916 STRADA 1998 >
DUCATI 916 ST2 2001 > 2002
DUCATI M 916 MONSTER S4 2001 > 2002
DUCATI 944 ST2 1997 > 2002
DUCATI 944 SUPERSPORT 2 1998 > 2002
DUCATI 944 ST4 1999 >
DUCATI ST3 992 2004 >
DUCATI 996 SPS / S 1998 >
DUCATI 996 BIPOSTO 1999 >
DUCATI ST4 / ST4 ABS 996 2001 >
DUCATI 998 BIPOSTO 2002 >
DUCATI 998 S 2002 >
DUCATI MONSTER 1000 2003 > 2006
DUCATI MONSTER S2R 1000 2007 > 2007
DUCATI MONSTER S2R 1000 2008 >
DUCATI MONSTER S4R /S4RS 1000 2008 >
DUCATI MULTISTRADA 1000 / 1000 DS / 1000S DS 2003 > 2006
DUCATI SUPERSPORT 1000 DS 2003 >
DUCATI HYPERMOTARD 1100 2007 >
DUCATI HYPERMOTARD 1100 EVO 2010 >
DUCATI MONSTER 1100 / 1100 S 2009 >
DUCATI MULTISTRADA 1100 / 1100 S / S Touring / S Sport 2007 >
DUCATI MULTISTRADA 1200S Touring (ABS Std) 2010 >
DUCATI MULTISTRADA 1200S Pikes peak (ABS Std) 2014 >
DUCATI MULTISTRADA 1200S Granturismo (ABS Std) 2014 >
DUCATI MULTISTRADA 1200 2014 >
DUCATI MULTISTRADA 1200 2015 >
DUCATI MULTISTRADA 1200 2015 >
HONDA CB 400 SUPER FOUR S 1997 > 1998
HUSQVARNA LT 600 DUAL 1998 >
HUSQVARNA SM 600 SUPERMOTARD 1998 >
HUSQVARNA LT 610 2000 > 2000
HUSQVARNA SM 610 (6 bolt front disc) 1998 > 1999
HUSQVARNA SM 610 R 2000 > 2011
HUSQVARNA SM 610/S (4 bolt front disc) 2002 > 2006
HUSQVARNA NUDA 900 R 2012 >
HUSQVARNA NUDA 900 R ABS 2013 >
KTM 625 SMC LC4 2005 >
KTM LC4 640 DUKE II 2000 >
KTM LC4 660 SUPERMOTO 2003 >
KTM 660 SMC 2004 >
KTM 690 DUKE (ABS Std) 2012 >
KTM 690 ENDURO R 2017 >
KTM 690 SM 2007 >
KTM Duke 790 Prototype 2017 >
KTM 790 DUKE 2018 >
KTM 1050 ADVENTURE (ABS Std) 2015 >
KTM 1090 ADVENTURE 2017 >
KTM 1090 ADVENTURE R 2017 >
KTM 1190 ADVENTURE (ABS Std) 2013 >
KTM 1190 ADVENTURE R (ABS Std) 2013 >
KTM 1290 SUPER ADVENTURE 2015 >
KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2017 >
KTM 1290 SUPER ADVENTURE T 2017 >
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 2017 >
MOTO GUZZI BREVA 750 IE 2003 > 2011
MOTO GUZZI SP 750 NEVADA CLUB / CLASSIC I.E./ Aquila Nera 2002 >
MOTO GUZZI V7 Classic 2008 > 2012
MOTO GUZZI V7 Cafe Classic 2009 > 2012
MOTO GUZZI V7 Racer 2010 > 2011
MOTO GUZZI V7 II Racer 2012 >
MOTO GUZZI V7 II Special 2012 >
MOTO GUZZI V7 II Stone 2012 > 2014
MOTO GUZZI V7 II Stone 2012 >
MOTO GUZZI V7 II Stornello 2016 >
MOTO GUZZI V7 III Anniversario 2017 >
MOTO GUZZI V7 III Racer 2017 >
MOTO GUZZI V7 III Special 2017 >
MOTO GUZZI V7 III Stone 2017 >
MOTO GUZZI BREVA V 850 2007 >
MOTO GUZZI GRISO 850 2007 >
MOTO GUZZI V9 Bobber 2016 >
MOTO GUZZI V9 Roamer 2016 >
MOTO GUZZI V9 2017 >
MOTO GUZZI V9 X-Track 2017 >
MOTO GUZZI LE MANS V 11 2001 >
MOTO GUZZI BREVA V 1100 2004 >
MOTO GUZZI BREVA V 1100 (Std/ABS Models) 2005 > 2007
MOTO GUZZI CALIFORNIA (all models) 2001 > 2006
MOTO GUZZI California 1100 Classic Touring 2006 > 2008
MOTO GUZZI California 1100 Vintage 2006 > 2012
MOTO GUZZI California 1100 Aquila Nera 2009 > 2011
MOTO GUZZI California 1100 90 2012 > 2012
MOTO GUZZI GRISO 1100 2005 > 2008
MOTO GUZZI BREVA 1200 2008 > 2009
MOTO GUZZI BREVA 1200 SPORT 2008 > 2013
MOTO GUZZI CORSARO Avio / Veloce 2010 >
MOTO GUZZI GRISO SE 1200 8V 2007 > 2013
MOTO GUZZI 1200 GT 2010 >
MOTO GUZZI NORGE 1200 2006 > 2008
MOTO GUZZI NORGE 1200 GT 8V ABS 2010 >
MOTO GUZZI STELVIO 1200 2008 > 2011
MOTO GUZZI STELVIO 1200 NTX ABS 2009 > 2010
MOTO GUZZI STELVIO 1200 8V NTX 2011 >
MOTO GUZZI STELVIO 1200 8V ABS 2011 >
MOTO GUZZI Audace 2016 >
MOTO GUZZI Audace Carbon 2017 >
MOTO GUZZI California Touring SE 2016 >
MOTO GUZZI Eldorado 2016 >
MOTO GUZZI California 1400 Custom 2013 >
MOTO GUZZI California 1400 Touring 2013 >
MOTO GUZZI MGX-21 Flying fortress 2016 >
MOTO MORINI 939844 2006 >
MOTO MORINI Corsaro Veloce / Corsaro 1200 / Corsaro Avio 2005 >
MOTO MORINI MM3 2007 >
MOTO MORINI 1200 SPORT 2008 >
MV AGUSTA BRUTALE 675 (B3) 2012 >
MV AGUSTA F3 675 2012 > 2014
MV AGUSTA F3 675 CIV 2015 >
MV AGUSTA Brutale 800 RR America 2018 >
MV AGUSTA Brutale 800 RR Pirelli 2018 >
MV AGUSTA RVS#1 Lim.ed. 2018 >
MV AGUSTA BRUTALE 800 (B31) 2012 >
MV AGUSTA BRUTALE DRAGSTER 800 RR 2015 >
MV AGUSTA BRUTALE DRAGSTER 800 2015 >
MV AGUSTA BRUTALE 800 (B3) 2015 >
MV AGUSTA BRUTALE 800 RR (B3) 2015 >
MV AGUSTA BRUTALE DRAGSTER 800 RR LH44 2015 >
MV AGUSTA BRUTALE 800 (B11) 2016 >
MV AGUSTA BRUTALE DRAGSTER 800 RC 2017 >
MV AGUSTA BRUTALE 920 (B53) 2011 > 2012
MV AGUSTA BRUTALE 989 R 2008 > 2009
MV AGUSTA BRUTALE 990 R 2010 > 2011
MV AGUSTA BRUTALE 1090 R 2012 >
MV AGUSTA BRUTALE 1090 2013 >
SCORPA Raidster 660 2007 >
SUZUKI GSX 1200 1999 > 2000
TRIUMPH THRUXTON 900 (Front Brembo caliper) 2008 >
URAL RETRO 750 2005 >
VICTORY Empulse TT 2016 >
VICTORY Hammer S > 2007
VICTORY Hammer 2005 > 2007
VICTORY King Pin 2004 > 2007
VICTORY King Pin Tour 2004 > 2007
VICTORY Ness Signature Series 2005 > 2007
VICTORY V92SC 2000 > 2003
VICTORY Vegas 2003 > 2007
VICTORY Vegas 8-Ball 2005 > 2007
VICTORY Vegas Jackpot 2006 > 2007
VICTORY V92C (All models single front rotor) 1998 > 2003
YAMAHA XT 660 X Supermoto 2004 >
YAMAHA XJR 1200 1995 > 1998
Lisätiedot

Lisätiedot

Uutuudet Kyllä
EAN 5016687361575
Tuotteen tyyppi ei saatavilla
Koko ei saatavilla
Youtube URL ei saatavilla

Huomioithan seuraavat asiat!

Olemme tukkuliike ja toimimme vain jälleenmyyjiemme välityksellä, joten meillä ei ole myyntiä kuluttajille. Tuotteiden hinnat ja varastosaldot näet kirjautumalla ensin sisään.

Kuluttajana voit ostaa tuotteen lähimmältä jälleenmyyjältäsi! Katso lähin jälleenmyyjäsi yläpalkissa olevan valikon avulla. Jos valikosta ei löydy etsimäsi tuotteen jälleenmyyjää, kysy lähin jälleenmyyjä asiakaspalvelustamme asiakaspalvelu@powerfactory.fi.